Rydzewo od strony jezioraIX Majówka Rydzewska upłynęła przy słonecznej pogodzie. Organizatorzy już myślą o dziesiątej, jubileuszowej imprezie.

Gazeta Giżycka | 7-13 maja 2009 | rubryka: z powiatu | strona: 5 | autor: AB

Podwórze Gospody "Pod Czarnym Łabędziem" stanowi świetne miejsce, by zapromować swój talent: kulinarny, wokalny, rękodzielniczy. Co roku przybywa stoisk: podczas tegorocznej majówki po raz pierwszy prezentowało się Koło Gospodyń Wiejskich z Marcinowej Woli, bogatym i niezwykle barwnym stoiskiem już przy samym wejściu pochwaliła się Ruda, spotkać można było także artystów z Giżycka m.in. Krystynę Durtan z mężem, Grażynę Kopeć z pracowni "Ogniem Malowana".
Od lat atrakcjami imprezy są konkursy - m.in. "Mazurskie potrawy z glinianej zastawy", na najdonośniejszy "paszczodźwięk" oraz konkurs kapel i zespołów śpiewaczych.
W IV Mistrzostwach Świata w Rżeniu Mazurskiego Konia przodowali giżycczanie. Rywalizację wygrał Zbigniew Suty, drugie miejsce zajęła Jolanta Książkiewicz. Jurorzy nagrodzili też "najmłodszego źrebaczka" Krysię Cimochowską z Rydzewa. W Przeglądzie Kapel i Zespołów Śpiewaczych zwyciężyły: "Kapela dzieci naszych" z Ełku oraz "Rodnowianie" z Rodnowa.

Fotogaleria 'Ogniem Malowana'