Giżycko. Słoneczny jarmark artystyczny przy ulicy Sikorskiego.

Możliwość własnoręcznego lepienia pamiątek zawsze przyciąga dzieciW czwartek w ubiegłym tygodniu plac przed Świetlicą Socjoterapeutyczną prowadzoną przez Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku zamienił się w kolorowy jarmark artystyczny. Była kolejna impreza zorganizowana w ramach "Bajkowego Lata ze Świetlicą", atrakcji - jak zwykle - mnóstwo.

Gazeta Giżycka | 25 - 31 lipca 2011 | rubryka: sami o sobie | strona: 13 | autor: Zuzanna Ołdakowska

Toczenie na kole

 

Największym zainteresowaniem wśród młodych giżycczan cieszyło się stoisko pracowni ceramicznej "Ogniem Malowana". Pod okiem pani Grażyny Lachowicz dzieci wyrabiały własnoręcznie na kole garncarskim kubeczki, które mogły zabrać na pamiątkę. Nie była to jednak jedyna atrakcja, jaką przygotowano najmłodszym giżycczanom.

Nauka graffiti

Dzieci między innymi własnoręcznie wykonywały kartki metodą pergamano, robiły kwiaty z bibuły i malowały znane z bajek postaci. Dużą frajdę sprawiła także nauka graffiti. Z tą sztuką dzieci zapoznawali Mateusz Bieluczyk i Maciej Szwaja. Kolejną atrakcją jarmarku był pokaz grupy break - dansowej "No Stres", którzy jako jedyni w Giżycku reprezentują ten gatunek tańca. Na zaproszenie Ewy Ostrowskiej, dyrektora Centrum Profilaktyki na imprezę przybyli także przedstawiciele Izby celnej z Ełku. Goście przywieźli ze sobą psa, który pracuje przy wykrywaniu przemycanych narkotyków i papierosów. Pokazy sprawności psa przyciągały uwagę większości dzieci przybyłych na plac przy Sikorskiego.

Bezpieczne wakacje

W związku z tym, że podczas całego cyklu "Bajkowego Lata" promowane są zasady bezpieczeństwa i wakacji wolnych od alkoholu, zaproszona została również giżycka policja. Funkcjonariuszki KPP w Giżycku: Beata Górczyńska i Iwona Chruścińska przeprowadziły konkursy dotyczące zasad bezpiecznego spędzania czasu wolnego. Dla zwycięzców przygotowano kamizelki ratunkowe. Dodatkowo każde dziecko, które wypełniło krzyżówkę na ulotce kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł" otrzymało drobny upominek.


Share |