Giżycko, 10 grudnia 2011. Dobra zabawa dla rodziny. Świąteczne lepienie Aniołów.

Anioły wychodzą spod rąk...Po raz czwarty odbyła się cykliczna impreza organizowana przez Grażynę Lachowicz w 'Ogniem Malowana' pod nazwą: 'Świąteczne Lepienie Aniołów'.
Anioły lepiło ponad sto osób, a spod rąk wielopokoleniowych zespołów: dzieci i młodzież, mam i ojców, babć i dziadków i innych niewymienionych :). wyszedł cały zastęp aniołów, które każdy wykonywał na swój sposób.

Grażyna Lachowicz, właścicielka Pracowni, przed rozpoczęciem pracy prezentowała przybyłym grupom technikę lepienia anioła. Anioły były więc przeróżne, ale wszystkie gliniane. Wykonane cuda pozostały do wyschnięcia i wypalenia w piecu. Za dwa tygodnie uczestnicy zajęć będą mogli odebrać swoje anioły i podarować je bliskim.

Następne wspólne lepienie odbędzie się wiosną, wtedy będą przygotowywane wielkanocne barany.

Impreza jest ciekawym wydarzeniem dla mieszkańców giżyckiego regionu. Przedmioty, które powstały przy współdziałaniu dzieci i rodziców staną się wyjątkową pamiątką rodzinną. Lepienie w pracowni ceramicznej to chwile spędzone wspólnie z rodziną i przyjaciółmi. W bardzo oryginalny sposób mieliśmy możliwość spróbowania czegoś wyjątkowego oraz szansę poznania tajemnic garncarskich.

Share |